Ceny boli podporené široko sledovanými údajmi, ktoré vykazovali vyššie čerpanie zásob ropy v USA, ako sa očakávalo, s vládnymi údajmi splatnými neskôr v priebehu dňa.
Brent ropy futures LCOc1 pre september dodávky sa obchodovali o 49 centov na 62,89 dolárov za barel o 0926 GMT.
Americké surové futures na august CLc1 vzrástli o 39 centov na 56,64 USD za barel. Obe benchmarky v utorok klesli o viac ako 4%, pretože sa obávali o spomalenie globálnej ekonomiky.
Organizácia krajín vyvážajúcich ropu a ďalší výrobcovia ako Rusko, skupina známa ako OPEC +, sa v utorok dohodli na predĺžení dodávok ropy do marca 2020, keď členovia prekonali rozdiely, aby sa pokúsili podporiť ceny.
„Včera sme mali dosť ostrú korekciu, takže sa očakáva trochu odskok. Globálne je trh znepokojený potenciálom rastu dopytu po rope, “povedal Olivier Jakob z poradenskej spoločnosti Petromatrix.
„Predĺženie rezu o šesť alebo deväť mesiacov, nezáleží na tom, či úroveň zostane rovnaká. Ak by ste (OPEC) naozaj chceli zamerať úroveň zásob, budete potrebovať hlbšie škrty, ale Saudská Arábia už prekročila svoj cieľ. “
Americký ropný inštitút (API) uviedol, že pred americkými vládnymi údajmi, ktoré sa uskutočnili v stredu, americký ropný inštitút oznámil, že zásoby ropy v USA klesli minulý týždeň o 5 miliónov barelov, čo je viac ako očakávaný pokles o 3 milióny barelov.
Dohoda OPEC + o predĺžení zníženia produkcie ropy na deväť mesiacov by mala čerpať zásoby ropy v druhej polovici tohto roka, čím sa zvýšia ceny ropy, uviedli analytici Citi Research v poznámke.
„Cieľom udržania škrtov do konca 1. štvrťroka je zabrániť tomu, aby sa ropa dostala na trh počas sezónneho poklesu dopytu a rafinérií,“ povedali.
Znaky globálneho ekonomického spomalenia, ktoré zasiahli rast dopytu po rope, znepokojujú investorov po tom, čo globálne výrobné ukazovatele sklamali a Spojené štáty otvorili ďalšiu obchodnú frontu po tom, čo ohrozili EÚ ďalšími tarifami.